Nagyboldogasszony RÓMAI KATOLIKUS Főplébánia

 

Papjaink

 

Szántó József: Született: Jászárokszállás 1951.01.23.; pappá szentelték: 1976.06.20.; Életút: 1976-77. Kunszentmárton, káplán; 1977-79. Jászárokszállás, káplán; 1979-86. Eger-Főplébánia, káplán; 1986-89. Szücsi, plébános; 1989-93. Pásztó, plébános; 1991-1993. Pásztói kerületi esperes; 1993-94. Eger:Jézus Szíve, plébános; 1994-2011.08.01. Mezőkövesd II. plébános; 2011.08.01- Jászberény I., plébános 2006- mezőkövesd-harsányi helyettes esperes Címek: 1993- c. esperes, 1994- c.kanonok , 2001- c. apát

 

Zsova János káplán

Életút: 2015-2016- Szerencs, káplán, 2016- káplán, Jászberényi Főplébánia)

Pappá szentelték: 2015. 06. 20.

Szolgálati hely: 2016- káplán, Jászberényi Főplébánia

 

Előző plébánosaink, káplánjaink

 

Dr. Medvegy János: Született: Jászapáti 1953.12.24.; pappá szentelték: 1979.06.17.; Életút: 1979-80. Budapest Központi Szeminárium, tanulmányi szabadságon; 1980-83. Jászárokszállás, káplán; 1983-89. Eger Belváros, káplán; 1989-92. Eger, érseki titkár; 1992-93. Bécs, ösztöndíjas, 1993-2001. Kazincbarcika, plébános; 1994-2001. kazincbarcikai kerület esperese; 2001-2011.08.01. Jászberény I. plébános; 2011.08.01- Mezőkövesd I., plébános 2010.08.01- Jászberényi Esperesi Kerület esperese Címek: 1991- érseki tanácsos 1995- c. kanonok, 2001- c. apát

Dr. Lengyel Gyula János: Született: Miskolc 1955.03.11.;pappá szentelték: 1982.06.19.; Életút: 1982-83. Újfehértó, káplán; 1983-86. Sajószentpéter, káplán; 1986-90. Jászárokszállás, káplán; 1990-95. Borsodszirák, plébános; 1995-2000. Szendrő, plébános; 1993-2000. szendrői kerület esperese; 2000-2001. Jászberény I. plébános; 2001- Eger-Fájdalmas Anya, plébános; Címek: 2000- c. esperes

 

Farkas Mátyás

Jászberényi plébános: 1980-2000

Bertók József: Született: Mezőcsát 1956.08.19.; pappá szentelték: 1988.06.11.; Életút: 1988-89. Szendrő, káplán; 1989-90. Nyírbátor, káplán; 1990-92. Nyírbátor, h. plébános; 1992-94. Újfehértó, káplán, 1994-95. káplán, Szerencs, 1995. Gönc, plébános; 1997-2008.08.01. Tolcsva, plébános; 2008.08.01- Forró, plébános; 2013.08.01-2014.08.01. Nyékládháza, plébános; 2014.08.01- 2016.07.31  Jászberény I., káplán Címek: 2003- érseki tanácsos
2016.08.01 tényleges nyugdíj.

Greutter György: Született: Miskolc, 1972.04.17.; pappá szentelték: 2014.06.21., Eger; Életút: Jászberény I., 2015.08.01 – 2016.07.31. káplán.  2016. 08.01 – től Sirok – káplán.

 

Kovács Tamás: Született: Jászberény, 1975. 06. 01.; pappá szentelték: 2000. 06. 17.; Életút: 2000-2001. Tiszaújváros, káplán; 2001-2004. Füzesabony, káplán; 2004-2006. Sátoraljaújhely I., káplán; 2006-2008. Miskolc--Mindszent, káplán; 2008.08.01-2012.08.01. Jászberény I., káplán; 2012.08.01- Jászladány, plébániai adminisztrátor

 

 

 

Kecskés László: Született: Eger, 1979. 01. 27.; pappá szentelték: 2003. 06. 21.; Életút: 2003-2005. Szendrő, káplán; 2005-2006. Gyöngyös-Felsőváros, káplán; 2006-2008. Jászberény I., káplán; 2008.08.01- Szerencs, káplán

 

 

Varga József: Született: Miskolc, 1973. 10. 01.; pappá szentelték: 2001. 06. 16.; Életút: 2001-2003. Tiszaújváros, káplán; 2003-2005. Jászberény I. káplán; 2005-2006. Gyöngyös-Felsőváros, káplán; 2006- Eger-Jézus Szíve, káplán; 2006- Eger, főiskolai lelkész

 

 

 

 

Veress Zoltán: Született: Székelyudvarhely 1973.01.09.; pappá szentelték: 1999.06.19.; Életút: 1999-99. Jászárokszállás, káplán; 1999-2000. Ózd I., káplán; 2000-2001. Mezőkövesd II. káplán; 2001-2003. Jászberény I. káplán; 2003-2004. Sátoraljaújhely I. káplán; 2004- Felsővadász, plébános

 

 

 

 

 

 

Bordás Péter: Született: Eger 1963.08.14.; pappá szentelték: 1992.06.20.; Életút: 1992-95. Szendrő, káplán; 1995-96. Mezőkövesd 1., káplán; 1996-99. Jászberény 1., káplán; 1999-2002. Tiszacsermely, plébános; 2002- Fegyvernek, plébános; karcag-tiszafüred-törökszentmiklósi helyettes esperes

 

 

 

 

 

Jászberényi születésű papok

 

Erős István: Született: Jászberény 1909.04.16.- Elhunyt: 2005.03.26. pappá szentelték: 1934.06.17.; Életút: 1934-35. Keresztespüspöki, káplán; 1935-35, Szentmargita-puszta, káplán; 1935-36. Demecser, káplán; 1936-36. Ajak, káplán; 1936-37. Nyíradony, hitoktató; 1937-37. Jászapáti, káplán; 1937-38. Mezőkövesd, káplán; 1938-39. Dédes, h. plébános; 1939-41. Törökszentmiklós, káplán; 1941-41. Polgár, káplán; 1941-42. Görbeháza, h. plébános; 1942-43. Jászdózsa, adminisztrátor; 1943-45. Kunszentmárton, káplán; 1941-44. szolgálat közben tábori lelkész; 1945-47. Bükkábrány, adminisztrátor; 1947-50. Tiszagyenda, plébános; 1950-53. Vác, börtönben, 1953-56. Tatabánya, Dorog, bányász; 1956-56. Besenyszög, adminisztrátor, 1956-1996. Sajónémeti, plébános; 1967-1996. h. esperes, 1996-tól nyugállományban; Címek: 1983- c. főesperes; 1990- c. kanonok

 

 

Menyhárt József: Született: Jászberény 1956.04.29.; pappá szentelték: 1981.06.20.; Életút: 1981-85. Kál, káplán; 1985-89. Miskolc NBA., káplán; 1989-96. Kisköre, plébános; 1991-2000. Erdőtelek-kiskörei kerület h.esperese; 1996-2004. Erdőtelek, plébános; 2004-2013.08.01. Törökszentmiklós I., plébános; 2013.08.01- Eger-Nagyboldogasszony, plébános 2000-2003. Erdőtelek-kiskörei kerület esperese; 2003-2009. Hevesi Főesperesség, főesperes; 2009-2013. Jász-Kun Főesperesség, főesperes 2013-tól érd. főesperes Címek: 2013- Boldogságos Szűz Máriáról nevezett bélháromkúti (de Behel) apát

 

 

 

 

Ficzek László: Született: Jászberény 1968.09.04.; pappá szentelték: 1994.06.18.; 2004-2013.08.01. Törökszentmiklós I., plébános; 2013.08.01- Eger-Nagyboldogasszony, plébános 2000-2003. Erdőtelek-kiskörei kerület esperese; 2003-2009. Hevesi Főesperesség, főesperes; 2009-2013. Jász-Kun Főesperesség, főesperes 2013-tól érd. főesperes Címek: 2013- Boldogságos Szűz Máriáról nevezett bélháromkúti (de Behel) apát

 

 

 

 

Lóczi Tamás: Született: Jászberény, 1976. 11. 15.; pappá szentelték: Eger, 2004. 06. 19.;

Életút: 2004-2005. Sárospatak, káplán; 2005-2006. Eger-Jézus Szíve, káplán; 2006-2007. Eger, Érsekség, titkár; 2007-2009. Kanada, tanulmányi ösztöndíjas; 2009-2011. Fráter György Katolikus Gimnázium, érseki biztos; 2011- Fráter György Katolikus Gimnázium, iskolaigazgató (lakik Miskolc-Szent Anna) 2005-2006. Eger, főiskolai lelkész

Címek: 2013- érseki tanácsos

 

 

                        Forrás: Egri Főegyházmegye honlapja http://www.eger.egyhazmegye.hu/